33.1952 TL
36.0226 TL
2551.00 TL

A Para

Paylaş :
CANLI TV İZLE

A Para


            A Para Türk televizyon tarihinde yeni kurulan ekonomi kanalıdır. Kanalın tam adı Aktüel Para kanalıdır. Turkuvaz medya grubu tarafından 17 Eylül 2018 tarihinde oluşturulan A Para pek çok uzman ekonomistin çalıştığı kanaldır. A Para televizyonun aynı zamanda A Radyo adında yeni bir radyo kanalı da bulunmaktadır. A para kanalı Türksat, D-smart, Digiturk, Kablo TV, Tivibu ve Turkcell TV platformlarında bulunmaktadır. A para Türksat frekansı şu şekildedir;

Frekans: 11999
Polarize: Dikey (V)
Sembol Oranı: 11666
FEC: 5/6

            D-smart platformunda 52. kanal, Digiturk platformunda 43. kanal, KabloTV platformunda 48.kanal, Tivibu platformunda 44.kanal, Turkcell Tv platformunda ise 48.kanal olarak yayın hayatını sürdürmektedir. 

 A Para Kanalı Kim Tarafından Ne Zaman Kuruldu?

            A para kanalı Turkuvaz medya grubu tarafından 17 Eylül 2018 tarihinde kurulmuştur. Yayın hayatına başarılı bir şekilde devam eden A para, yatırımcıların yeni gözde kanalları arasında yer alıyor. 

A Para Kanalının Yayın Politikası Nedir?

            A para kanalı ekonomi haberleri ve yatırımcılara destek sağlamak amacı ile kurulan bir kanaldır. A Para kanalının kurulması ile birlikte Türkiye'de 2 ekonomi kanalı bulunmuş oldu ve buda ekonomi kanalları arasında rekabeti arttıracaktır. Türkiye'nin en büyük televizyon grubu olan Turkuvaz medya grubu bu alanda da öncü bir ekonomi kanalı olacağının sinyallerini vermektedir. A para kanalının kurulmasında ki bir diğer sebep ise Türkiye'de ekonomi yalnızca Amerikan kanallarından öğrenilmekteydi. Turkuvaz medya grubu ise yerli ve milli bir ekonomi kanalının kurulması için kolları sıvadı ve A para böylelikle izleyiciler ile kurulmuş oldu. A

A Para Kanalının Popüler Programları Nelerdir?

            A para kanalı henüz yeni kurulduğu için programları yeni yeni oluşturulmaya başlandı. İlerleyen zamanlarda popüler programları artacaktır. A para "Ekonomide Bugün" programı bilinen programları arasında yer almaktadır.