32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Semerkand Tv

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Semerkand Tv

 

Semerkand Tv 1997 senesinde yayın hayatına dergi yayını ile başlamıştır. Ardından çıkarttığı çocuk dergisi radyo kanalı devamında gelmiştir. Radyo programının uzun yıllar hizmet vermesinin ardından da uydu alıcılı yayın akışının yayılmasıyla televizyon kanalı olarak ta hizmet vermeye başlamıştır. Firmanın yaptığı yayınlarda genel olarak, dini sohbetler üzerine olsa da sabah programlarında, çocuklar için programları yayınlamaktadır. 

Kanal genel olarak Menzilciler tarafından işletiliyor olarak bilinmektedir. Aslen Semerkand Şirketler Grubu olarak yönetilen firma ona yakın yayın kuruluşunu bünyesinde bulundurmaktadır. Genel olarak edebiyat ve dini sohbetler hakkında bilgi vermeyi amaçlayan programları da kuruluşun yayın politikalarını göstermektedir. 

Semerkand Tv Programları

Kanal uydu ve internet üzerinden 7/24 hizmet vermektedir. Genel olarak program ve belgesel ağırlıklı hizmet veren kanal, kadın ve çocuklar için de yayın yapmaktadır. Bu hizmetleri kapsamında Çocuklar için; Acayip İşler Atölyesi, Ahlak Hazinem, Neşeli Petek gibi programlar olmaktadır. Kadınlar için ise; Göz Aydınlığı, Hanımlar buyurun ve Saliha Hanımlar Programları olmaktadır. Dini sohbet programlarında ise kanalın özgün programlarının dışında, yabancı dillerde sohbet programları da bulunmaktadır. 

Semerkand Tv İnternet Yayını

Semerkand Tv internet üzerinden, resmi sitesi ve youtube kanalıyla hizmet vermektedir. İnternet üzerinden canlı seyret bölümünden kesintisiz hizmet vermektedir. Kanalın televizyon kanalı üzerinden yaptığı yayınları buradan da seyredilebilir. Ayrıca internet üzerinden sadece resmi sitesiyle değil, youtube kanalı üzerinden de yayınlamış olduğu programları yayınlamaktadır. Bazı önemli gördüğü televizyon yayınlarını yine youtube üzerinden canlı da yayınlamaktadır. 

Kanal internet yayını kapsamında daha önceden yayınladığı programlara site içerisinde yer vererek dört bölümde incelemiştir. Bunlar Çocuk ve Kadın kuşağı, kültürel ve dini programlar olmaktadır. Bu programları kaçırmış kişiler site içerisinden de tekrardan giriş yaparak takip edebilir. 

Semerkand Tv Frekans Adresi 

Semerkant tv hem televizyon hem de, radyo programlarıyla aynı uydu frekansı üzerinden yayın yapmaktadır. Kablolu ya da şifreli hizmet veren kuruluşların uydu alıcılarından ve şifresiz yayın yapan kuruluşlardan aynı frekans ile televizyon uyduya eklenebilmektedir. Çanak anten ile hizmet alan kişilerin Türksat 4A uydusuyla 11557 frekansı üzerinden sembol oranı;30000 ayarlayarak ve polarizasyonu V-Batı yaparak uyduya kayıt edilebilir. Kanalın Fec numarası ise 2/3 olmaktadır.