33.0504 TL
36.0373 TL
2579.69 TL

TGRT Belgesel

Paylaş :
CANLI TV İZLE

İhlas Holding’in kuruculuğunu yaptığı, 1993-2013 yılları arasında Enver Ören’in sahibi olduğu sonrasında da Ahmet Mücahid Ören’in devraldığı TGRT Haber kanalının kardeş kanalı olan ve 22 Nisan 2010 tarihinde kurulan TGRT Belgesel TV, adından da anlaşılacağı üzere yayın içeriği belgeseller üzerine olan bir kanaldır. 7 gün 24 saat hizmet veren belgesel kanalı içerisinde medeniyet, kültür, tarih, sanat, tabiat ve manevi değerler gibi birçok konu üzerine birbirinden eğitici, dinlendirici ve keyifli belgeseller yer almaktadır. Ayrıca açılmasının ardından holdingin bünyesinde bulunan TGRT Pazarlama kanalının yayınına son verilmiştir.

TGRT Belgesel TV, kanal üzerinden sunmuş olduğu belgesel konularında yer verdiği tarih, kültür, medeniyet, sanat, tabiat, hayvanlar alemi, önemli şahsiyetlerin hayat hikayeleri ve manevi değerler gibi çeşitli konular içeren belgeseller ile bu değerlere dikkat çekip, bu değerlerin toplum için önemi üzerine vurgu yaparak, sahip çıkılması gereken değerler oldukları bilincini benimsetmeyi hedefler.

Diğer belgesel kanallarından farklı olarak uydu üzerinden sağlanması gereken herhangi bir abonelik sistemine ihtiyaç duymayan TGRT Belgesel TV, ücretsiz olarak izlenebilme kolaylığına sahip olan bir belgesel kanalıdır. Bu kolaylığıyla da toplumdaki her birey tarafından rahatlıkla ulaşılabilme imkanını izleyicilerine sunar.

TGRT Belgesel Canlı Yayın İçeriği

Tarih, kültür ve medeniyetimize ışık tutan belgeseller içeren TGRT Belgesel canlı yayın içeriğinde, yurt içindeki kültür ve tabiat varlıklarının tanıtılmasını hedef belirleyerek hazırlamış olduğu belgeseller olarak "Seyyah-ı Fakir", "Velhasıl", "Kıyıdan Köşeden Hikâyeler", "Vuslat", "İslama Kavuşanlar", "Değişen Türkiye", "Kültürümüz Medeniyetimiz" belgesel isimleri yer almaktadır. Ayrıca bu belgeseller izleyiciler üzerinde de büyük merak ve ilgi uyandırmaktadır.

2015 yılından bu yana kanal üzerindeki yayınlar, Türksat 4A uydusu ile kalmayıp D-Smart dijital platformu üzerinden de hizmete başlamıştır.