32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Medeniyet Tv

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Medeniyet TV, 14 Şubat 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan bir Azerbaycan kanalıdır. Türkiye’ de önceleri Türksat uydusunda yayın yapabilme imkanı olan kanalın bir süre sonra Türksat üzerinde yayını kesilmiştir. Kanalı internet üzerinden kolaytv’ye  girerek 7/24 kesintisiz bir şekilde izleme keyfini yaşayabilirsiniz. Azerbaycan’ da yayın yapan ve popüler bir kanal olan Medeniyet TV, her geçen gün izleyici kitlesini büyütüyor. Eğer siz de yerel kanallardan sıkılıp yabancı kanalları izlemek istiyorsanız, Medeniyet TV’yi izleyerek başlayabilirsiniz. Kanalın dili Azerice’dir.  Medeniyet TV’yi izleyerek sadece Azerbaycan’dan değil yerli ve yabancı basındaki olaylardan da haberdar olabilirsiniz.

 

      Medeniyet TV’nin, Azerbaycan’ da benzer formatta yayın yapan bazı kardeş kanalları vardır. Bunlar; AzTV, İdman Azerbaycan TV ve Radio Respublika’dır. Alternatif olarak bu kanallara da göz atabilirsiniz. Medeniyet TV’nin sahibi, Azerbaycan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Kapalı Anonim Şirketi yani Azerbaycan Hükümeti’dir. Kanalı izlemeye başladığınızda birçok programın içeriğinin kültürel, sanatsal ve eğitsel programlardan oluştuğunu göreceksiniz. Sunulan haber programlarında tarafsız ve bağımsız habercilik ilkesi uygulanmaya çalışılır. Medeniyet TV, daha ilk kurulduğu andan itibaren Azerbaycan ve çevresinde büyük ilgi görmüştür ve birçok kaliteli programın yapılmasına öncülük etmiştir.

 

      Azerbaycan hükümeti, Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra her alanda olduğu gibi kitle iletişim araçları alanında da büyük bir yenilenme ve değişim sürecine uğramıştır. Azerbaycan’da bu süreçlerden sonra medya alanında özelleşme sürecine geçilmiştir. Daha önceleri kitle iletişim araçlarına çok yoğun bir ilgi yokken bu özelleşme sürecinden sonra medyanın da daha fazla özgürleşmesinden dolayı ilgi artmış ve seyirci kitlesi genişlemiştir. Bu durumda sektörde ki gelişmeleri hızlandıran durumlar ortaya çıkarmıştır.

 

       Medeniyet TV, sadece bir televizyon kanalı değil ayrıca Azerbaycan’ın tanınmasına da yardımcı bir platformdur. İzlemeye başladığınızda birçok programında Azerbaycan’a ait tarihi bölgelerin belgeselle tanıtımını yaptığını ve toplumun gelenek, göreneklerinden bahsettiğini göreceksiniz. Hızla artan izleyici oranı ve özenle hazırlanan müzik, spor, belgesel, sağlık ve sanat gibi programlarıyla Medeniyet TV’yi istediğiniz an kolaytv’ye giriş yaparak kesintisiz bir şekilde izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.