32.9311 TL
35.4142 TL
2465.73 TL

TRT Spor

Paylaş :
CANLI TV İZLE

TRT Spor

 

Bir değişim projesi olan TRT SPOR, 2010 yılında TRT 3 kanalının dönüştürülerek 9 Ağustos 2010‘dan beri yayında olan spor kanalıdır. Bu değişim spor medyasında dünyada yaşanan değişimin ülkemize yansıması olarak görülen en somut gelişme olarak yorumlanabilir. Değişim sürecini günümüzde de devam ettiren TRT SPOR 8 Aralık 2014’ten bu yana HD yayın kalitesi ile de yayın faaliyetlerine devam etmektedir. Şu ana kadar belki de ‘’tek kanal üzerinden’’ HD yayına geçen nadir kanallardan olan TRT, Bu alanda ciddi bir farklılık yaratmıştır. Diğer kanalların aksine, paralel 2 kanalla devam etmek yerine tek bir kanalla devam eden TRT; bunu alt kanallarının ‘’popülerlik seviyesine göre’’ tüm bölümlerinde uygulamıştır. TRT televizyonunun yayın ilkelerini bünyesinde barındıran TRT SPOR, spor basınında ilkeli ve prensip yayın anlayışı ile güveni temsil etmektedir. Gerçekleştirdiği basketbol, futbol, tenis, halter, güreş, boks, yüzme gibi spor branşlarında amatör ve profesyonel spor yayınları gerçekleştirerek sporun gelişimi ve ilerlemesi için basın yayın dünyasının doğru adresi durumundadır. Gerçekleştirdiği yayınlarla özellikle de canlı yayınlarla dikkat çeken TRT SPOR, canlı yayınladığı ULEB Eurocup Basketbol Ligi müsabakaları, PTT Birinci Lig Müsabakaları ile seyirciler ile buluşurken özellikle Şampiyonlar Ligi maç önü maç sonu yayınları ve maç özetleri, UEFA Avrupa Ligi maç özetleri ile ülkemiz sporseverlerinin beğenisini kazanıyor. Spor Toto Süper Ligi maç özetleri yayınları ve özel yorumcuları ile gerçekleştirdiği hafta sonu klasiği Stadyum programı sporseverlerin ilgiyle takip ettikleri yayınlar olarak öne çıkıyor. Tüm bu kapsamlı spor yayınlarının yanında Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi müsabakaları, engelli spor branşları yayınları ile sporun gelişimine ön ayak olmaktadır. TRT SPOR dünden bugüne TRT ailesinin bir parçası olarak ilkeli ve kaliteli yayın prensiplerini taşıyan, yaptığı yayınlar ile bunu her defasında izleyiciye hissettiren yayın politikasıyla öne çıkmaktadır. Özellikle Futbol müsabakaları konusunda “ TRT’de izlenir” unvanını fazlasıyla hak eden canlı yayın performansıyla izleyenlerin hafızalarında yer edinmiştir. Bugüne bu güven ve samimiyetle gelen TRT SPOR yarınlara da aynı tablo devam edeceğini söyleyebiliyoruz.

 

 

TRT Spor Programları

 

 

İleri 3'lü    

 

ileri 3'lü trt sporİddialı bir spor programı olan "İleri 3'lü" hiçbir yerde konuşulmayanların konuşulduğu, çarpıcı yorumların yapıldığı, görülmemiş ayrıntıların konuşulduğu ve detaylı analizler ile spor dünyasına renk katan programlardan biridir. Veli Yiğit, Barış Yurduseven ve Fırat Günayer'in ev sahipliği yaptığı program spor dünyası tarafından sevilen programlardandır. Sporun en detaylı incelemesi TRT Haber ekranlarında spor sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

 


Spor Merkezi     

 

spor merkezi trt sporSpor dünyasına farklı bir açısından bakan ve en güncel gelişmeleri spor severlere aktaran "Spor Merkezi" Ceyla Büyükuzun ve Erbatur Ergenekon’un sunumu ile "Spor Merkezi" ekranlarında yapılır. Diğer spor programlarından farklı olarak sosyal medyada spor başlıkları da incelenir. Doğru ve gerçek yorumların yapıldığı "Spor Merkezi" Türkiye’nin en çok izlenen spor programlarından biridir.

 


Teknik Analiz  

 

teknik analiz trt sporBir futbol maçını bitiren çalınan son düdük değildir. Bir maç teknik analizleri bitirilip yorumları yapıldığında biter. Son bulan maçların tartışmalı pozisyonlarına son noktayı koyan program "Teknik Analiz" türk futboluna yön veren programlardan biridir. Türkiye’nin maç sonrası en çok izlenen spor programı olan "Teknik Analiz" maç sonrasında tüm spor severleri ekranlarına davet ediyor.

 


Aktüel Futbol    

 

aktüel futbol trt sporFutbolun ayrıntılarıyla masaya yatırıldığı, konuşulmayanların konuşulduğu, oynanacak maçların mercek altına alınarak detayların paylaşıldığı program "Aktüel Futbol" maç öncesinde spor severleri ekranlara kilitliyor. "Aktüel Futbol" Süper Lig'de oynanacak tüm maçların öncesinde maça dair tüm detayların ve değerlendirmelerin sunulduğu platformdur. Türk futbolunda maç düdükle başlamaz, asıl maç "Aktüel Futbol" analizlerini bitirdiğinde başlar. 

 


Kazananlar Ligi  

   

kazananlar ligi trt sporTRT Spor'un bünyesine yeni katmış olduğu "Kazananlar Ligi" spor dünyasının yakından takip ettiği bir program olma özelliği taşır.  Birbirinden değerli sporcu ve teknik adamları ağırlayarak konuk sandalyesine oturtmaktadır. Bir söyleşi tarzında ilerleyen program insanların hevesle dinlediği bir sohbet sunar. Sporu seven, sporu sevdiren, spor için yaşayan konuklardan dinlenecek çok şey vardır.
 

 

 

Etiketler: trt spor izle, trt spor canlı, trt spor kesintisiz izle, trt spor canlı yayın