32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Diyanet Tv

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Diyanet Tv Canlı Yayın

 

Türkiye Cumhuriyeti diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT kanalının işbirliği ile 2012 yılında bir televizyon kanalı olarak Diyanet TV kuruldu. Kurulmasının ardından hemen yayın dönemine başlamayan Diyanet TV bir yıl süre ile TRT Anadolu kanalı ile dönüşümlü gerçekleştirdiği yayınlar ile test yayın yapmıştır. 2012 yılında Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte Diyanet TV logo değişikliğine giderek bağımsız bir şekilde 24 saat boyunca kesintisiz yayın yapmaya başladı.

Diyanet TV’nin yayın hayatına girmesi ile TRT Anadolu kanalı kapanmıştır. Diyanet TV ile birlikte Diyanet Radyo da aynı gün kurularak yayın hayatına başlamıştır. 2018 Nisan ayı itibari ile hd yayınlarına başlayan Diyanet TV yine aynı yılın ağustos ayında TRT kanalı ile ortaklığının sona erdirildiği bildirilmiştir.
 
Diyanet TV Programları
 
Diyanet TV’de birçok program bulunmaktadır. “Kuran ve Dua” adlı programda Kuran içerisinden seçilmiş olan bazı dualar hakkında bilgiler verilmektedir. “İhtida öyküleri” adlı program içerisinde İslam dini ile farklı şekillerde sonradan tanışmış ve Müslüman olmuş olan kişilerin hidayet süreçlerini, neden Müslüman olduklarını ve yaşadıklarının anlatıldığı bir programdır. “Medya ve Din” adlı program ile izleyicilere din ve medya arasındaki ilişkinin farklı boyutlarının ele alınarak sohbet edildiği bir ortam sunuluyor.

“Şiir Vakti” isimli program ile edebiyat, şiir, sohbet ve müzik üzerine konuşuluyor. “Peygamberimizin İzinde 4 Halife” adındaki program halifelerin hayatı ile ilgili bilgiler paylaşıyor. “Cumaya Doğru” ve “Cuma Sevinci” programlarında canlı hutbe ve Cuma günün faziletleri ile ilgili sohbetler sunuluyor. “Yeni Güne Merhaba” adlı program kadın izleyiciler için faydalı bilgiler sunuyor. “Diyanet’e Soralım”, “Buhari Dersleri”, “Bi Nebze”, “Biz Aileyiz”, “Helal Kazancın Alın Teri” ve “Ailemizin Hekimi” gibi birçok program bulunuyor.
 
Diyanet TV Çocuk İçerikleri
 
Çocuklara yönelik içeriklerinde bulunduğu Diyanet TV’de birçok program bulunmaktadır. “Gezgin ile Meraklı” adlı çizgi filmde Türkiye ve İslam coğrafyasına ait çeşitli kültürel mirasların ziyaret edilerek bilgilerin verildiği bir çizgi filmdir. Nasreddin Hoca’nın yeni nesil çocuklarında en şeker hali ile tanınmasının sağlandığı “Şeker Hoca” isimli çizgi film bulunuyor. Bununla birlikte “Yusuf’un Dünyası”, “Çocuklarla 10 Dakika”, “Bilim Hazinesi”, “Bilgi Treni” gibi daha birçok program bulunmaktadır.