33.1952 TL
36.0226 TL
2551.00 TL

Ulusal Kanal

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Türkiye' nin milli kanalı sloganıyla ünlü olan Ulusal Kanal izleyiciye her ne kadar haber kanalı olarak yansıtılsa da sanatsal ve kültürel içerikleriyle de oldukça dikkat çekmektedir. Bilinirliği diğer kanallar kadar fazla olmasa da bu kanalın tanınır olmasını sağlayan  Doğu Perinçek ile olan bağlantısıdır. 

Ulusal Kanal Ne Zaman Kuruldu?

Ulusal Kanal İstanbul'un Kadıköy yakasında 1994 yılında bir yerel TV kanalı olarak Yeditepe Üniversitesine ait Yeditepe TV adıyla Bedrettin Dalan tarafından kurularak yayın hayatına başladı. 3984 sayılı Radyo Televizyon Yasası Nisan 1995'te çıktıktan sonra İstanbul Televizyonu olarak lisans aldı. O dönemde Yeditepe TV olarak kanalın ismi oluşturulmuştur. Bu ismin verilmesinin sebebi Yeditepe Üniversitesine bağlı olmasıdır. Normal yayın hayatına başlayan Yeditepe TV 29 Ekim 2000 yılında izleyicilerin karşısına Ulusal Kanal olarak çıkmıştır. Kısa bir süre sonra da HD yayınları ile izleyiciyle bulunmuştur.

İlk kurulduğu yıllarda Kablo TV kapsamında yayın veren kanal Türk Telekom ve RTÜK  kararı sonrasında bu alandan çıkarılmıştır. 100.000 dolar karşılığında anlaşma yapılmasının ardından mahkeme süreci başlamıştır. Hala günümüzde taraflar arasında ciddi bir şekilde mahkeme süreci yönetilmektedir.

Ulusal Kanal Sahibi Kimdir?

Ulusal Kanal kimin araştırmaları internet kullanıcıları tarafından merak edilen bir konudur.  Ancak söz konusu Ulusal Kanal' ın  kime ait olduğuna dair net bir açıklama söylememiz mümkün değildir. Kanal sitesinde ki künye bilgisinde  Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Adnan Türkkan gösterilmektedir. Haber kanalının sorumlu müdür belli değildir. Kıvanç Özdal ise haber sitesinin genel yayın yönetmeni olarak verilmiştir.

İnternet üzerinde ise, tartışma sitelerinde bloglarda, kanal sahibi olarak Doğu Perinçek gösterilmektedir. Doğu Perinçek bu konu hakkında detaylı bir açıklamaya sahip değildir. Ulusal Haber Hiz. Yap. Program ve Reklam. Org. A.Ş kanalın sahibi ajans olarak yansıtılmıştır.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Kimdir?

Haber kanalının künyesinde genel yayın yönetmeni olarak Sinan Sungur yer almaktadır. Sinan Sungur daha öncesinde ki TGB genel sekreterliğiydi. Çevresi tarafından işkolik olarak tanınan Sinan Sungur, çalışkan kişiliğinin yanı sıra aynı zamanda televizyon kanalı üzerinde yer alan tartışmalara da katılmaktadır.

Ulusal Kanal Hangi Türde Programlar Yapmaktadır?

Ulusal Kanal da  canlı yayın programları sık gerçekleşmektedir. Ayriyeten tartışma programlarında ki asıl hedef izleyicilerin ve halkın bilgilenmesidir. Bununla birlikte Ulusal Kanal da  haber akışı da oldukça yoğun bir şekilde sağlanmaktadır. Kanalın asıl amacı 7/24 haber kanalı olarak hareket etmektir. Ulusal Kanal' da diğer kanallarda ki eğlence adına örnekler yoktur.

Birçok kanalda alıştığınız film, dizi, eğlence  gibi  programları Ulusal Kanalda' da arıyorsanız yanlış adrestesiniz demektir. Ulusal Kanal haber kanalı temasıyla kurulan bir kanaldır. Açılan bu haber kanalında güncel ve gündem konular üzerinde sürekli ilerleyiş söz konusu olmuştur.  Kanalın hedefi tüm gün boyunca haberlerin aktarılması ya da tartışma programlarının kurulmasıyla izleyiciyi bilgilendirmektir.

Ulusal Kanal Canlı İzlemek

Ulusal Kanalı canlı olarak izlemek istiyorsunuz ve televizyonunuz yok mu ?  İnternet üzerinden web sitemiz aracılığıyla Ulus Kanalı 7/24 kesintisiz, ücretsiz canlı bir şeyde yayınları ile de takip edebilme özgürlüğüne sahipsiniz. İster okulda, ister ofiste, ister evde… İnternetin olduğu her yerde web sitemizi ziyaret edip Ulusal Kanalın logosunu tıklayarak pratik ve basit yöntemle kanalı canlı olarak takip edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde canlı olarak yayınlanan haberlerden uzak kalmayacağınız gibi televizyona bağlı olmadan da hareket edebileceksiniz.

Ulusal Kanal Frekans Bilgisi

Ulusal Kanal, Türkiye genelinde birçok farklı platformda izlenebilir. Frekans bilgileri ise şu şekildedir:

Ayrıca Ulusal Kanal'ın resmi web sitesi üzerinden de canlı yayın izleme seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birini kullanarak Ulusal Kanal'ı izleyebilirsiniz.