32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Kanal 42

Paylaş :
CANLI TV İZLE

     1995 yılında Mustafa YAVUZ tarafından kurulmuştur. İlk yerel tematik kanalımızdır. 1995 yıllarında test yayınlarına başlayan Kanal 42, 1996 yılında normal yayın üzerinden ulusal kanallar arasındaki yerini hızla almıştır. Kanal 42,  Radyo Televizyon Yayıncılık Anonim Şirketi bünyesinde yayıncılık faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Kanalın yeni sahibi olarak ise Selçuklu Yayın Grubu ön plandadır. Kanal 42’nin sloganı olarak ‘’ Türkiye’nin Yükselen Yıldızı’’ seçilip kullanılmıştır. Kanal 42’nin genel merkezi ve yayın stüdyosu Konya ilinde bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk yerel tematik kanalı olan Kanal 42, Konya’nın en önemli yerel kanallarının başında gelmektedir. Ayrıca uzun süre önce kurulmuş bir kanal olmasından dolayı zaman içinde kanalın ismi ve yöneticileri değişikliğe uğramıştır. Ancak şu an yayın hayatına Kanal 42 ismi ile devam etmektedir.

 

        Kanal 42 bazı dönemlerde yaşanmış olan aksaklıklardan dolayı yayınlarını kesme kararı almıştı.2009 yılına kadar birkaç kere kapanıp yayınları durmuş bulunan Kanal 42, 2009 yılından bu yana kesintisiz bir şekilde 7 gün 24 saat yayın faaliyetlerine devam etmektedir. Kanalın logosunu incelediğinizde mavi renkteki bir sekizgenin içinde semazen kullanılmış olduğunu göreceksiniz. Bu sembolün altında da kanalın ismi olarak Kanal 42 yazısı yer almaktadır. Kanalın logosu da tamamen Konya ve Konya’nın kültürel miras değerleri ile doğrudan bağlantılıdır. Yerel bir kanal olan Kanal 42, çok geniş bir kitleye hitap etmemektedir. Yapılan araştırmalar ve izlenme verileri sonucunda da gördüğümüz manzara kanalın ismini Türkiye’de çok duyuramadığı gerçeği ile örtüşmektedir.

 

       Yerel bir kanal olan ve ulusal boyutta bir kanala dönüşme gayreti olmayan Kanal 42, Konya ve Konya ilçeleri ile ilgili haber bültenleri, program ve belgesellerden oluşan yayınlar yapmaktadır. Sadece yerel temalı yayın yaptığı için Türkiye’nin ilk yerel tematik kanalı unvanını da bu şekilde kazanmıştır. Kanal 42’ yi Türksat 4A üzerinden 12345 V 30000 ¾ frekanslarını girerek ulaşabilirsiniz. Yerel yayın yaptığı ve çok büyük bir izleyici kitlesine sahip olmadığı için kolaylıkla ulaşamayacağınız kanalı sitemiz canlitv.mobi’ye girerek hemen kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz.