32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

TRT Kürdi

Paylaş :
CANLI TV İZLE

TRT Kürdi, 25 Aralık 2008’de test yayınına başlayan çok dilli bir kamusal televizyon kanalıdır. TRT Kürdi, 1 Ocak 2009 yılında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı kamusal bir kanal olarak yayına başlamıştır. Kanal Kürtçenin Kurmanci, Zazaca ve Sorani ağızları ile yayın hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir. Başlarda TRT 6 olarak kurulan kanalın ismi 10 Ocak 2005 tarihinde ise isim TRT Kurdi olarak değiştirilmiştir. Kanal, Kurtuluş Savaşı döneminde hayatını kaybedenler için yakılan ağıt konulu bir türkü ile açılmıştır. Kanalın tanıtımlarında ‘’Aynı gökyüzünün altındayız.’’  sloganı ön plana çıkarılmıştır. Adana, İzmir, Van, Diyarbakır ve Nusaybin’de oldukça yoğun bir şekilde izlenmektedir.

 

           TRT Kürdi, yayın akışı Kürtçe programlardan meydana gelmektedir. Kanalın açılışını dönemin cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Kanalın açılışının yapıldığı mesajları kürtçe dublaj ve Türkçe altyazı olarak yayınlamışlardır. Kanal Turksat 4A, D Smart, Eutelsat W3A, Atlantic Bird 4A, Digiturk, Kablo TV, Tivibu ve Galaxy 19 platformlarından yayın yapabilmektedir. Eğer internetiniz varsa istediğiniz her an telefon, bilgisayar ya da tabletten canlı olarak izleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kolaytv’ye giriş yaparak kolaylıkla izleme imkanına erişebilirsiniz. 7/24 kesintisiz canlı yayın hizmetimiz olan kolaytv’de donmadan ve kaliteli bir görüntü ile TRT Kürdi’yi izleyebilirsiniz.

 

            Uluslararası Kürtçe yayın yapan kanal özellikle bölge ülkelerle olan ilişkilerimize de olumlu katkı sağlayıp, tanıtımımızın doğru bir şekilde yapılmasına vesile oluyor. Her yaştan ve kitleden izleyicisi olan bir platforma dönüşen kanal, kaliteli programlarıyla her geçen gün izleyicisini arttırmayı başarıyor. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü amaçlayan bir aile kanalıdır. Gönül rahatlığı ile ailenizle beraber seyredebileceğiniz bir kanal olan TRT Kürdi, birçok eğlenceli ve bilgilendirici programın da olduğu bir akışa sahiptir. Kanal kurulduğu günden bu zamana kadar yenilikçi bir kanal politikası yürütmektedir. Güncel içerikleri ve trendleri takip etmekten geri durmayan TRT Kürdi, oldukça yoğun bir izleyici kitlesi tarafından her gün izlenilmeye devam etmektedir. Siz de kolaytv’ye girerek canlı şekilde izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler!