32.2434 TL
34.9625 TL
2424.76 TL

Disney Channel

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Disney Channel Hakkında

 

Disney Channel çok köklü ve eski bir kanaldır. Asıl olarak 1983’de kurulmuştur. 1983 yılından 1997 yılına kadar The Disney Chanell ismini kullanmıştır. Disney- ABC Television Group’a ait bir Amerika Birleşik Devletleri kablo ve uydu televizyon kanalıdır. Kanalın genel olarak programları ilk gösterim ve orijinal dizilerin, ayrıca sinemalarda yayına giren orijinal filmler ve diğer programları içerisine almaktadır. Disney Chanell ilk başlarda ücretli hizmet veren bir televizyon kanalı olarak işletilirken, daha sonradan bu programı değiştirmişlerdir. Bu değişikliği 1990’lı yılların sonuna doğru ailelere ve küçük çocuklara yönelik yayınlarını sergilemiştir. Kendisine ait orijinal programlarının büyük çoğunluğunda 6 ve 14 yaş aralığında ki kitleyi hedef alırken, Disney Junior isimli programlarında 2 ve yaş aralığına sahip, yani daha küçük çocukları kendine hedef olarak yayın yapmıştır. 2015 yılının Şubat ayında yapılan bir tespite göre Disney Chanenel, ABD’de yaklaşık olarak 96,2 milyon ücretli televizyonun yer aldığı eve ulaşabilmektedir. En az bir adet televizyonu bulunan evin %82,7 sine ulaşıyor. Ayrıca bu kanal dünya çapında en büyük kanallar arasında yer almaktadır. Bir çok büyük dünya ülkesinde yayın hakkı bulunmaktadır. Her neredeyse yayın yaptığı tüm ülkelerde büyük kitlelere hitap ederek, kendini sevdiren kanallar içerisinde yerini almaktadır. Sadece yayın yapmakla yetinmeyip, ayrıca bir çok ülkede de yeni kanallar kurmuştur. Yeni kanalları kurduğu ülkeler: Balkan devletleri, Avustralya, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, Karayipler, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İrlanda, Birleşik Krallık, Flandre, İskandinavya, İsrail, Kanada, Orta Doğu ve Yeni Zelanda’dır. Aynı zamanda yaptığı uydu yayınları ve kablolu yayınların dışında internet yayınlarında da oldukça kendini geliştirmiştir. Disney Channel’i canlı izleyebileceğiniz, kendi izninin de bulunduğu bir çok internet platformuna da ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu platformlarında içerisinde çok büyük kuruluşlar da yer almaktadır. Örneğin; ADSL ve İPTV’ de Google Fiber gibi büyük bir kuruluşta yer almaktadır. Yada İnternet televizyonun da Sling TV gibi isimler bulunmaktadır. Sizler de bu kanalı izlemek ve eğlenmek isterseniz, resmi web sitesini ziyaret ederek nasıl izleyebileceğiniz konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Disney Channel Dizi ve Programları

 

 

Soy Luna    

 

soy luna disney channelSoy Luna yıllardır ailesiyle birlikte Meksika’da yaşayan bir kızdır. Hayatının en güzel yıllarını geçiren Soy Luna'nın gayet yolunda giden hayatındaki küçük bir değişim olur ve hayatı tamamen değişir. Arjantin’ne taşınan Soy Luna ve ailesi, değişen hayatlarına daha farklı koşullarda devam ederler. Aşkın, arkadaşlığın, heyecanın konular olarak işlendiği Soy Luna izlerken eğlenebileceğiniz bir dizidir.

 

 


Vampirina    

 

vampirina disney channelMahallenin yeni kızı Vampirina çok kısa bir sürede tüm gözleri üstüne toplamıştır. Ailesi de kendisi gibi vampir olan Vampirina tüyler ürpertici olan her şeyi ve ilgi çekici ve huzur verici buluyordur. Çevresindeki çocuklara hiç benzemeyen Vampirina bunu hiç problem etmez çünkü o kesinlikle karşı konulamaz biridir. Korkunç ama aynı zamanda keyifli bir hikayenin olduğu sayılı dizilerden biridir.

 


Esrarengiz Kasaba    

 

esrarengiz kasaba disney channelYaz tatilini geçirmek için amcalarının yanına taşınan Dipper ve Mabel her gün farklı bir hikaye ile ekran başında sevenleriyle buluşmaktadır. Dünyanın en çok izlenen çizgi dizilerinden biri olan Esrarengiz Kasaba Dipper ve Mabel'ın bulduğu 30 yıllık bir günlüğün gizemlerinin çözülmesiyle heyecanlı bir hal alır. Her ne kadar hayal gücü olduğuna inanılsa da günlükte yazılan efsaneler gerçektir ve korkuyu hakeden efsanelerdir.

 


İyi Şanslar Charlie  

 

iyi şanslar charlie disney channel Disney Channel orijinal dizisi olan "İyi Şanslar Charlie" bir aile dizisi olma özelliği taşır. Ailenin doğan dördüncü çocuğundan sonra hayatlarındaki değişikliği konu alan dizi yıllara meydan okuyarak üstünden yıllar geçmesine rağmen hala sevilerek izlenmektedir. Büyük ablanın, küçük kardeşi Charlie için çekmiş olduğu günlük vloglarından  oluşan bu dizi aslında Charlie için mükemmel bir mirastır.

 


Otel Transilvanya Sakinleri  

 

otel transilvanya sakinleri disney channelDünya animasyon tarihinin en sevilen filmlerinden biri olan Otel Transilya ile aynı konu ve karakterlerine sahip olan dizinin en az filmi kadar ses getirdiği gözler önündedir. Otel Transilvanya Sakinleri bahsedilen filmden 4 yıl öncesini konu alarak filmdeki karakterlerin bir nevi gençlik halleri ile bir animasyon dizisi çekilmiştir. Her yaş gurubunun severek izleyebileceği Otel Transilvanya Sakinleri sizi aynı serinin filmini de izlemeye ikna edecek. 
 

 

Etiketler: disney channel izle, disney channel kesintisiz türkçe yayın, disney channel canlı izle