32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Rumeli Tv

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Rumeli'nin Sevilen Ekranı

 

Rumeli'nin tarihi, gelenekleri, müziği, kültürü ve sanatı, bölgenin sevilen yerel kanalı ile ekranları süslüyor. Bu kanal sizin de bildiğiniz üzere ülkemizde de yayınları beğeni ile takip edilen tek Rumeli tv. 2009 yılında yayın hayatına başlayan kanal, aynı zamanda Bulgaristan, Kosova ve Balkan ülkelerine yaptığı kaliteli ve başarılı yayınları ile tanınıyor. Türk ve Balkan yaşamına dair tüm merak edilenler için Tek Rumeli Tv'yi 24 saat kesintisiz olarak takip etmeniz yeterli. İnternet sitesi üzerinden ya da bazı sosyal medya sitelerinden de yüksek kalite ile programlarını canlı olarak izleyebilirsiniz.  

Program Akışı 

Tek Rumeli T'vnin geniş ve renkli bir program akışı var. Kimi zaman canlı yayınlanan programlarla izleyicisini ekran karşısına kilitlediği ise inkar edilemez. Haber ve ekonomi, müzik ve eğlence, çocuk ve gençlik, spor programları, belgesel ve kültür yayın akışının vazgeçilmez ana başlıkları. Bu programlarda bölge halkını ilgilendiren kimi zaman onların sesini dünyaya duyuran haber içerikleri ön plana çıkıyor. Balkan Türklerinin ve bölgenin kültürünün tanıtımını yapması ise bölge turizmini hareketlendiren etmenlerden.    

Yayın Politikası

Rumeli Tv’nin temel yayın politikası, tarihten günümüze savaşlar ve acılarla karşı karşıya kalan bölgedeki Türkleri ve ülkemiz başta olmak üzere dünya üzerinde farklı coğrafyalarda yaşayan tüm Türkleri tek yürek olarak aynı çatı altında toplamak, milli birliği ve manevi değerleri yaşatmaktır. Türk kültürünün tarihini, gelenek ve göreneklerini genç nesillere öğretmek, vatan sevgisini aşılamakta kanalın hedefleri arasında yerini alır. Kanal, bu yayın politikasını gerçekleştirirken Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu olan TRT ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde bizden bir kanaldır.

TRT, bu iş birliği çerçevesinde Tek Rumeli Tv’ye teknik destek ve eğitim desteği önde olmak üzere her türlü desteği sunmaktadır. Hatta TRT’de üretilen programlar, kanalın ekranlarında bu amaçla yayınlanmaktadır. Bu iş birliği her iki ülke için son derece önemli bir adımdır. Kalıcı dostluk ve birliğin sağlanması ve bunun simgesi olarak kanalların ortak yayınları çok sevindirici gelişmelerdir ve devamı da muhakkak ki gelecektir.  Sınırları kaldıran ve kalpleri bir araya getiren kanal olarak Tek Rumeli ekranlarda yerini alıyor.