32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Kanal 7

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Kanal 7 Canlı Yayınına Genel Bakış

27 Temmuz 1994 tarihinde Yeni Dünya Medya Grubu tarafından kurulan Kanal 7, bu tarihten itibaren yayın faaliyetlerine başlamıştır. 1992 tarihinde kapatılan Refah Partisi'nin genel başkanı olan Necmettin Erbakan'ın talimatları doğrultusunda kurulan kanal İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan televizyon frekansı üzerinden yayın yapmaya başlamış ve TV ekranlarındaki yerini almıştır.

Kanal 7 kuruluş aşamasında birçok problem ile karşı karşıya kalmıştır. Bunların başında ise maddi problemler gelmekteydi. Bu süreç içerisinde her ne kadar Yimpaş Holding, kanalı finanse etme konusunda yardımcı olmuşsa da 2000li yılların başında kendilerinin de ekonomik olarak zor duruma düşmesiyle ve desteklerini çekmeleriyle kanalın durumu daha kritik bir hal almıştır.

Şu anda kanal yönetimi Hayat Görsel Yayıncılık tarafından üstlenilmektedir. Kanalın genel yönetmeni ise Zahid Akman'dır. "Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7'de" kanalın günümüzde kullandığı resmi sloganıdır. Merkezi İstanbul'un Eyüp kentinde bulunmaktadır ve kanal faaliyetlerini kurulduğu ilk günden itibaren buradan sürdürmektedir. Kanal 7 yalnızca Türkiye'den değil, ayrıca Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs'tan da yayın yapmaktadır. Bunun yanı sıra Avrupa'da yaşayan Türkler de Kanal 7 ile ortak ve eş zamanlı yayın yapan Kanal 7 Avrupa üzerinden kanalı izleme imkanına sahip bulunmaktadır.

Kanal 7 Canlı Yayınına Nasıl Ulaşabilirim?

Kanal 7'nin canlı yayınına erişebilmeniz için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

Uydu Üzerinden İzleme

Kanal 7, Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapmaktadır. Uydu alıcınızı aşağıdaki frekans bilgilerine göre ayarlayarak kanalı izleyebilirsiniz: Frekans: 11637 MHz Polarizasyon: H (Yatay) Sembol Oranı: 2222 FEC: 3/4

İnternet Üzerinden İzleme

Kanal 7'nin resmi internet sitesi ve çeşitli canlı TV izleme platformları üzerinden kanalı canlı olarak izleyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız, tabletiniz veya akıllı telefonunuz üzerinden yayını takip edebilirsiniz.

Kanal 7 Dizi ve Programları

 

Emanet    

 

emanet kanal 7Yaşlı babasıyla birlikte yaşayan Seher alçakgönüllü, genç ve güzel bir kızdır. Sakin bir hayata sahip olan bu küçük ailenin ilk sarsıntısı ailenin sevilen ablasının ölmesidir. Vefat eden ablanın bu dünyaya bıraktığı emaneti ise sahip çıkılması gereken beş yaşındaki bir çocuktur. Seher'in zorlu hayat mücadelesi konu alındığı "Emanet" Kanal 7 ekranlarında sevenleriyle buluşuyor.

 

 


Yemin  

 

yemin kanal 7Kanal 7 ekranlarında büyük bir ilgiyle takip edilen "Yemin" 3 sezondur büyük bir beğeniyle takip ediliyor. Önceki sezonlarda hayat hikayesi anlatılan Emir karısının ölmesiyle tamamiyle hayattan kopar. Hayattan kopan Emir'i eşinin emaneti bile tekrar babasını hayata bağlayamaz. Büyük sırların ve serüvenlerinin olduğu "Yemin" yarım kalan aşkın ardından savrulan Emir’in hikayesidir.

 


Masum    

 

masum kanal 7Hindistan’ın önde gelen oyuncularını kadrosunda bir araya getirerek heyecanı yüksek bir dizi ortaya konulduğu "Masum" Türkiye’de her gün saat 16:10’da Kanal 7 ekranlarında yayınlanmaktadır. Okuma yazması olmayan bir kızın inandığı bir ideolojiden yola çıkarak sevginin tüm engelleri yıkacağı düşünülür. Masumiyetin hırsla harmanlandığı "Masum" şimdiye kadar en çok izlenen Hint dizilerinden biridir.
 

 

Gündüz Gece

 

gündüz gece kanal 7Türkiye’nin ve Anadolu’nun eşsiz güzelliklerini gözler önüne seren bir gezi programı olan Gündüz Gece, ünlü türkücü Kürşat’ın sunumuyla yayınlanıyor. Eğlenceli yorumları ve sempatikliğiyle dikkat çeken Kürşat, en bakir yerleri ve saklı kalmış doğal köyleri keşfederek izleyiciye tanıtıyor. Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Gündüz Gece yeni bölüm yayınları ile Türkiye’nin dört bir yanını gezmeye ve içten Anadolu hikayelerini seyirciye anlatmaya devam ediyor.

 

Dünyanın Tadı

 

dünyanın tadı kanal 7Dünyanın farklı yemek kültürlerini ve yerel tatlarını dolu dizgin bir sunumla ekranlara getiren Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç sunuculuğunda yayınlanıyor. Seçkin mutfak yemeklerinden özel tariflere ve merak edilen sofra adaplarına kadar pek çok bilgi de programdaki yerini alıyor. Değişik yemek yeme alışkanlıklarını ve en bilindik  lezzetleri seyirciyle paylaşan Dünyanın Tadı yeni bölüm ile Cumartesi günleri 15:00’da Kanal 7’de yayınlanıyor.

 

Cuma Sohbetleri

 

cuma sohbetleri kanal 7İslamiyet’i gelecek kuşaklara doğru bir şekilde anlatmak, ahiret yaşamına katkı sağlamak ve yaşamı güzelleştirmek için gerekli bilgilerin tümü Cuma Sohbetleri yeni bölüm yayını ile ekrana geliyor. Ekranların sevilen yüzü Muhsin Bay ve Necmettin Nursaçan ikilisinin anlatımıyla ekrana gelen Cuma Sohbetleri, Müslümanların en kutsal günü olan Cuma günlerinde İslami bilgileri paylaşıyor. Manevi hayat sorunları ve izleyicilerden gelen sorular bu programda yanıt buluyor.