33.0704 TL
36.0513 TL
2579.24 TL

Haber Global

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Haber Global, günümüzde aktif yayın hayatına devam eden Global Media Grubuna ait bir haber kanalıdır. Haber kanalı temalı olarak kurulan Haber Global izleyicisini gündeme dair bilgilerle aydınlatmaktadır. Diğer haber kanalları gibi kanalın bünyesinde  güncel olaylar, gündem ve siyasi durumlar üzerine yaptığı yayınlar da yer almaktadır. Gündemden uzak durmak istemeyen kişilere özel ve tarafsız bir biçimde haber sunan haber kanalıdır.

 

Haber Global Ne Zaman Kuruldu?

 

Haber Global 24 Eylül 2018 yılında yayın hayatına başlamıştır.  Aslında Mayıs 2018 yılında Haber Global ismiyle değil  de aslında TR24 adıyla sektöre girmek istemiştir. Yalnız yayın hayatına geçmeden önce yapılan başvurular RTÜK kapsamında olumsuz bir şekilde sonuçlanmıştır. TR24 kanal ismi reddedilince, Haber Global ismiyle yayın hayatına geçilmiştir.

 

Haber Global diğer haber kanallarına göre 2018 yılına kurulan çok yeni bir kanaldır. Tüm buna rağmen yenilikçi, tarafsız ve izleyicinin dilinden anlamasından dolayı Haber Global Kanalı ciddi biri izleyici kitlesine sahiptir. Özellikle ‘Türkiye’nin Özgür Sesi’ sloganı ile kanalın tarafsız yayıncılığı ön plâna çıkmaktadır. Kanalın bu denli sevilme ve takip edilme ana sebeplerinden birisi budur.

 

Haber Global Sahibi Kimdir?

 

Haber Global kanalın bünyesinde bağlı olduğu ajans kanalın künyesinde Global Media A.Ş olarak yer almaktadır. Azerbaycanlı iş adamı Elnur Abdullayev ve Mammad Gulmammadov Global Media sahibidir. 

 

Haber Global Hangi Türde Programlar Yapmaktadır?

 

Haber Global kanalı üzerinde farklı program türlerine denk gelebilirsiniz. 7/24 yayın hayatına devam eden Haber Global Kanalı birden fazla program ile izleyici karşısına çıkmaktadır. Kanalda başta siyaset ve gündeme dair bilgilerin yanında bahsi geçen bu bilgiler tartışma programlarıyla ele alındığı gibi haber gündeminde de dile getirilmektedir.

 

Haber Global kanalının teması haber kanalı olmasından dolayı, Global kanalında film  ya da dizi arayışına girmemenizi öneririz. Zira bu kanallarda bu tarz bir içerik paylaşımı bulunmanız pek mümkün olmayacaktır. Sanatsal ve kültürel açıdan sadece bilgilendirme amaçlı yayınlar sağlayan Haber Globalin eğlenceyi hedefleyerek oluşturduğu bir içerik kapsamı yoktur.


Haber Global Canlı Nasıl İzlenir?

 

Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından olan Haber Global yayınları, online olarak internet sitemiz üzerinden takip edilebilir. Kolay kullanımlı web sitemiz sayesinde kanal yayınlarını kolay bir biçimde online olarak izlemeniz mümkün hale gelir. İnternetinizin olduğu her an Haber Global yayınından haberdar olabileceksiniz. Televizyonunuzun bulunmadığı anlarda her zaman yanınızda olan akıllı telefonlarınız veya tabletlerinizden  üzerinden sitemizle bağlantı kurabilirsiniz. 

 

Dünyanın hangi noktasında olursanız olun Haber Global’in canlı yayınlarını sitemiz üzerinden izleyerek en kaliteli televizyon yayınlarına erişim sağlayabileceksiniz. 

 

Tivibu 46.kanal
Kablo TV 71.kanal
D-Smart 42.kanal,
Digitürk 47.kanal,
Turkcell TV+ 59.kanal,
Tivibu EV 46. Kanal üzerinden ulaşabilirsiniz.


 
Aynı özel uydular üzerinde standart yayınlar  (SD) da mevcuttur. Burada izleyicilerin kanalda HD simgesini gördükten sonra hareket etmesi önerilir. HD yayın TÜRKSAT 4A üzerinden de sağlanmaktadır. Standart yayınların yanı sıra HD frekans bilgisini kullanarak da  hareket edebilirsiniz.

 

Tamamen Ücretsiz Canlı Yayın Takip Seçenekleri

 

Akıllı telefon, bilgisayar ve tabletleriniz üzerinden sunduğumuz canlı yayın opsiyonları tamamen ücretsizdir. Şeffaf ve kaliteli yayıncılık anlayışına sahip olan kanal ve web sitemiz sayesinde herhangi bir ücret ödemeden Haber Global canlı yayınlarını takip edebileceksiniz. 

 

Haber Global' de donma ve kesinti problemi bulunmayan yayınları kolaylıkla izleme olanağı sunan internet sitemiz sayesinde gün içerisinde  asla sıkılmayacaksınız

 

Haber Global Frekans Bilgisi

 

TÜRKSAT 4A üzerinden Haber Global frekans bilgileri, HD ve SD olarak sunulmaktadır.  

 

TÜRKSAT 4A SD Frekanslar

Frekans: 12739
Sembol: 27500
FEC: ¾
Polar: V

 

TÜRKSAT 4A HD Frekanslar

 

Frekans: 12685
Sembol: 27500
FEC: 2/3
Polar: H

 

Azerspace-1/Africasat-1a Frekansları

 

 
Frekans: 11095
Sembol: 30000
FEC: 5/6
Polar: H