32.9398 TL
35.4133 TL
2464.21 TL

Meltem Tv

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Meltem TV 24 Aralık 1994 tarihinde kurulmuş ulusal bir kanaldır. Kendi başına bir şirket olan Meltem Radyo aracılığı ile kurulmuştur. Türk Televizyon tarihi açısından radyo olduktan sonra televizyon kanalı olarak da hizmet veren ender kuruluşlardan biridir. Zaman zaman Mesaj TV ile ortak yayınlar yapmaktadır. Bu noktada iki kanal kardeş kanal olma özelliği taşımaktadır.

Meltem TV Programları

Meltem TV 20 yıldan fazla bir süredir birçok programı yayın akışında izleyiciler ile buluşturmaktadır. Bunlar arasında dini içerikli programlar oldukça ilgi çekmektedir. "Kuran Öğreniyorum" isimli programda Kuran'ın tüm incelikleri öğrenilmekte, harflerin okunuşları hafızlar tarafından izleyicilere tanıtılmaktadır. Programın her bölümünde Kuran'dan bir bölüm okunmakta ve bu bölümlerin Türkçe mealleri de program esnasında izleyenlere aktarılmaktadır. Buna benzer bir başka program ise Hatim-i Şerif adlı programdır. Bu programda tıpkı diğer program gibi kendi günlerinde ve saatlerinde Meltem TV izleyicileri ile buluşmaktadır.

Türkiye'nin tüm köylerini köşe bucak gezerek, Türk köylüsünün yaşamı hakkındaki birçok ilgi çekici noktayı Türk izleyicisine taşıyan Milletin Efendisi adlı program bir belgesel olma özelliği taşımaktadır. Programda köydeki üretim koşulları, çeşitli bitki ve sebzelerin hangi şartlarda yetiştiği, köylünün yaşamındaki zorluk ve kolaylıklar gibi konular işlenmektedir. Her bölüm bir kentin etrafında bulunan civar köyler ziyaret edilmekte ve yayın bir dizi belgesel formatında izleyicilere sunulmaktadır.

Bunların yanı sıra birçok televizyon kanalının yayın akışında olduğu gibi Meltem TV'nin yayın akışında da spor ve futbol programı bulunmaktadır. Programın adı Kontraatak'tır. Bu programda Türkiye liglerinde alınan sonuçlar verilmekte, özet görüntüler yayınlanmakta ve tartışmalar gerçekleştirilmektedir.  Ayrıca programın bir tekrar yayını da bulunmaktadır.

Kanalda yayınlanan ana haber bültenleri her akşam saat 19.00'da başlarken haberlerden sonra çeşitli sinema filmleri ya da diziler izleyicilere sunulmaktadır. Kanalın en ilgi çekici programlarından biri de Erol Mütercimler ile Selim Kotil'in karşılıklı olarak gündemi değerlendirdikleri Akıl Oyunu programıdır. Program her perşembe akşamı saat 21.30'da izleyicileri ile Meltem TV ekranlarında buluşmaktadır. İzleyiciler kanal da yayınlanan bu programa büyük bir ilgi göstermektedirler.