32.2053 TL
35.1156 TL
2500.70 TL

Kanal 7 Avrupa

Paylaş :
CANLI TV İZLE

Kanal 7 Avrupa, 27 Temmuz 1994 tarihinde kurulan ve Türkiye'de ulusal televizyonculuk alnında önemli bir yere sahip olan Kanal 7'nin Avrupa'da yaşayan Türkler için başlattığı ve asıl kanalla ortak ve eş zamanlı yayın yapan Avrupa frekanslı kanalıdır. Kanal faaliyetlerini Yeni Dünya Medya Gurubu bünyesinde gerçekleştirmektedir. Kanalın genel yönetmenliğini Zahid Akman üstlenirken, kanal yönetimi ise Hayat Görsel yayıncılık tarafından üstlenilmiştir. Kanalın merkezi kanalın kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü İstanbul Eyüp'te bulunmaktadır.

Kanalın güncel olarak kullandığı slogan "Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7'de" sloganıdır. Kanal yayın politikasını da buna uygun bir şekilde geliştirmiştir. Genel yayın akışına bakıldığında filmler, diziler, kadın, sağlık, yarışma ve eğlence programları kanalın yayın politikasının çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Kanal 7 Avrupa Programları

Geçmiş yıllarda genellikle yaşanmış ve ibret alınması gereken olayları dizileştiren kanal son yıllarda bu yayın politikasını terk etmiş ve daha çok pembe diziler ile Hint dizilerine yönelmiştir. Şu anda kanalda en çok izlenen programlar da bunlardır. Kanalın en çok ilgi çeken yapımlarından birisi 2014 yılında başlayarak 2019 yılında final yapan Elif dizisidir.

Bunun dışında Kanal 7'de neredeyse her gün dini programlar yayınlanmaktadır. Her yıl Hz. Yusuf'un hayatını anlatan dizi tekrar tekrar kanalda yayınlanmaktadır. Bu durum izleyicilerin bu diziye olan ilgisini de açık bir şekilde göstermektedir. Kanal genellikle kadın ve sağlık programlarına da ağırlık vermekte, bu tarz programlara katılan konuklar izleyicilerin cevaplarını merak ettikleri soruları ele almakta ve değerlendirmektedirler.

Kanalın en çok ilgi çeken yapımları arasında İkimizin Yerine, Bir Aşk Hikayesi, Yemin, Ah Kalbim gibi dizi ve programlar bulunmaktadır. Bu programlar izleyiciler tarafından beğeniyle izlenilmektedir.

Kanalın hafta içi haber programları "Kanal 7 Haber Saati'nde" yayınlanırken hafta sonuna denk gelen haberler ise "Hafta Sonu Haberleri" adıyla sunulmaktadır. Bu programlarda günlük yaşanan gelişmeler anlık olarak seyircilere aktarılmakta, izleyicinin gündem hakkında bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra "Kanal 7'de Sabah" ve "Kanal 7'de Sabah Hafta Sonu" programları ile sabah haberleri verilmekte, izleyicinin dün yaşanan gelişmelerden haberdar olması sağlanmaktadır.

Kanal 7 Avrupa Canlı Yayını Hakkında

Kanal 7 Avrupa, Türkiye'nin sevilen televizyon kanalı Kanal 7'nin Avrupa'ya yönelik yayın yapan versiyonudur. Türkiye'de bulunan izleyicilerin yanı sıra Avrupa'daki Türk vatandaşları ve Türkiye'ye ilgi duyan yabancı izleyicilere yönelik programlar sunmaktadır. Bu makalede, Kanal 7 Avrupa'nın canlı yayınına nasıl erişebileceğiniz ve kanalda sunulan popüler programlar hakkında bilgi edineceksiniz.

Kanal 7 Avrupa Canlı Yayınına Nasıl Ulaşabilirim?

Kanal 7 Avrupa'nın canlı yayınına erişebilmeniz için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

Uydu Üzerinden İzleme

Kanal 7 Avrupa, Türksat uydusu üzerinden yayın yapmaktadır. Uydu alıcınızı aşağıdaki frekans bilgilerine göre ayarlayarak kanalı izleyebilirsiniz:

Frekans: 10887 MHz Polarizasyon: V (Dikey) Sembol Oranı: 27500 FEC: 5/6

İnternet Üzerinden İzleme

Kanal 7 Avrupa'nın resmi internet sitesi ve çeşitli canlı TV izleme platformları üzerinden kanalı canlı olarak izleyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız, tabletiniz veya akıllı telefonunuz üzerinden yayını takip edebilirsiniz.